Jak działają karty debetowe i kredytowe Bitcoin

Bitcoin jest najstarszą i najbardziej znaną kryptowalutą w ostatnim czasie. Ta wirtualna waluta jest całkowicie zdecentralizowana, co oznacza, że rząd lub jakakolwiek inna instytucja finansowa nie może regulować lub manipulować walutą. Ponadto, ten wirtualny zasób działa podobnie do zwykłej waluty, ale istnieje tylko wirtualnie. 

Ta elektroniczna waluta nie jest wspierana przez żaden inny podmiot, co stanowi jej wadę. Dlatego wydawanie tej elektronicznej waluty na towary i usługi jest dość trudne. Z drugiej strony, karty debetowe Bitcoin pozwolą wydać swoje monety na towary i usługi. Każdy powinien rozważyć uzyskanie karty kredytowej lub debetowej Bitcoin, aby pomóc im zakończyć transakcję z ich dostępnymi Bitcoinami.

Karty debetowe Bitcoin

Ta karta debetowa Bitcoin działa podobnie do każdej innej karty debetowej kryptowaluty i jest podobna do każdej innej karty debetowej prepaid. Jednak będziesz musiał wziąć pod uwagę opłaty za przetwarzanie i konwersję podczas korzystania z tej karty debetowej z cyfrowymi pieniędzmi. 

Korzystając z tej karty debetowej z walutą elektroniczną do zakupu produktu lub usługi, nie trzeba doładowywać swojego konta bankowego. Zamiast tego można przelać środki z portfela cyfrowego. Karta debetowa automatycznie konwertuje Twoje Bitcoin na wybraną przez Ciebie konwencjonalną walutę. 

Ponadto, można użyć tego wirtualnego pieniądza wszędzie, gdzie akceptowane są znaczące karty debetowe, w tym sklepy fizyczne i internetowe.

Jak działa karta debetowa Bitcoin

Jak wspomniano wcześniej, ta karta debetowa z cyfrową walutą funkcjonuje podobnie do tradycyjnej karty debetowej, z tą różnicą, że przy rozliczaniu transakcji partner płatniczy łączy się z giełdą Bitcoin, a nie z bankiem. Tak więc, jeśli twój portfel cyfrowy Bitcoin ma wystarczającą ilość środków, możesz wygodnie kupić produkt lub usługę. Ostatecznie, Twój portfel Bitcoin jest obciążany zamiast Twojego konta bankowego. 

Jak wybrać kartę debetową Bitcoin

Karty debetowe Bitcoin działają podobnie; mają jednak kilka różnic, do których należą:

  • Kwota naliczonych opłat
  • Typ powiązanego elektronicznego portfela walutowego
  •  Firmy, które je wspierają

Istnieją główni dostawcy kart kredytowych Bitcoin, podczas gdy inni są mniej znanymi firmami i bardziej ryzykownymi. Ponadto istnieją nieaktywne karty debetowe Bitcoin, których powinieneś unikać. Patrząc na liczbę pobieranych opłat, sprawdź, czy jesteś obciążany za wypłatę lub jako opłata miesięczna. Należy również pamiętać, że rzeczywista wartość tej cyfrowej waluty zmienia się od czasu do czasu. Dlatego też kwota wymagana do przeprowadzenia transakcji również będzie się zmieniać.

Ponadto duże platformy wymiany, jak np. https://bitcoin-era.pl/, wydają karty debetowe Bitcoin we współpracy z dużymi instytucjami finansowymi, takimi jak Visa. Ponadto, karty debetowe są doskonałym sposobem na zwiększenie akceptacji Bitcoin na całym świecie.

Karta kredytowa Bitcoin

Karta kredytowa Bitcoin działa tak samo jak tradycyjna karta kredytowa, ponieważ korzystając z kart zarabia się nagrody. Wielu dostawców oferuje jednak tę kartę kredytową z cyfrowym aktywem, ale ich wskazówki są bardzo różne. Tak więc, gdy szukasz dostawcy karty kredytowej Bitcoin, zapytaj o proces, którego używają do nagradzania swoich posiadaczy kart.

Ta karta kredytowa waluty elektronicznej funkcjonuje podobnie jak standardowa karta kredytowa. Dlatego też konieczne jest, abyś spłacał swoje salda co miesiąc, w przeciwnym razie będziesz płacił wyższe opłaty za odsetki. Karty kredytowe w walucie elektronicznej mogą mieć wpływ na Twoją ocenę kredytową w taki sam sposób, jak tradycyjne karty kredytowe.

Jesteś uprawniony do cashback za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu za pomocą karty kredytowej Bitcoin. Główna różnica polega na tym, że nagrody pochodzą z tego elektronicznego pieniądza, a nie z konwencjonalnych walut.

Podsumowanie

Karty Bitcoin mogą wydawać się skomplikowane, ale działają jak zwykłe karty płatnicze wydawane przez banki. Dlatego ubieganie się o kartę kredytową i debetową Bitcoin jest niezbędne, jeśli masz udziały w Bitcoin.