Jak kupić Bitcoin anonimowo lub bez ID

Być może, chciałeś kupić Bitcoin anonimowo, ale każda platforma, którą napotkasz, ma proces Poznaj Swojego Klienta. Tak więc, większość platform lub giełd kryptowalutowych ma ograniczenia dla kupujących i sprzedających Bitcoin, w tym dokumenty tożsamości i informacje osobiste.

W większości przypadków giełdy wymagają tych informacji, aby zminimalizować ryzyko. Na przykład, proces Poznaj Swojego Klienta umożliwia giełdom kryptowalutowym zapobieganie praniu pieniędzy i oszustwom. Jednak niektórzy entuzjaści kryptowalut nie przepadają za tym procesem. Dlatego większość użytkowników kryptowalut chce pozostać anonimowa podczas kupowania lub sprzedawania Bitcoin.

Bitcoin a anonimowość

Bitcoin nie jest całkowicie anonimowy. Ale w porównaniu do kart kredytowych, Bitcoin jest bardziej prywatny. Kiedy kupujesz Bitcoin na platformach takich jak https://immediate-edge.pl/, publiczna księga przechowuje szczegóły transakcji. Zasadniczo,  blockchain Bitcoina przechowuje dane każdej transakcji, w tym kwotę, którą płacisz, nadawcę i adresy odbiorców.

Ponieważ transakcje używają Bitcoinów, które otrzymałeś z poprzedniej transakcji, blockchain składa się z danych publicznych. W ten sposób wszystkie transakcje Bitcoin mają identyfikowalną historię i każdy w sieci może je przeglądać. Nikt jednak nie może powiązać adresów z ich właścicielami. Dlatego wielu ludzi uważa Bitcoin za pseudoanonimowy lub pseudonimowy.

Niemniej jednak, ludzie mogą powiązać adres Bitcoin z tożsamością danej osoby za pomocą innych środków. Na przykład, jeśli opublikujesz swoje nazwisko i adres Bitcoin, ludzie mogą rozwinąć skojarzenie, jeśli są zdeterminowani, aby odkryć twoją tożsamość. Co więcej, mogą przeanalizować księgę główną, aby poznać ilość Bitcoinów w portfelu kryptowalutowym, co otrzymujesz i jak je wydajesz.

Tak więc, podejmowanie środków ostrożności w celu zapewnienia, że nikt nie może powiązać Twojej tożsamości z adresami portfela lub transakcjami jest najważniejsze. A dobrym sposobem na to jest zakup Bitcoin bez ID. Oto jak możesz to zrobić.

Kup Bitcoin od innego użytkownika

Najprostszym sposobem na anonimowy zakup Bitcoin jest kupno go od innej osoby w gotówce. Niektóre platformy umożliwiają użytkownikom znalezienie sprzedawców, którzy potrzebują pieniędzy w zamian za Bitcoin. A osoba chętna do sprzedaży Bitcoin w pieniądzu fiat może znajdować się w pobliżu Twojej obecnej fizycznej lokalizacji.

Co więcej, niektóre giełdy kryptowalutowe zapewniają opcję rejestracji i handlu Bitcoinami bez procesu weryfikacji tożsamości. W ten sposób możesz kupować i sprzedawać Bitcoiny bez pozostawiania informacji, które ludzie mogą wykorzystać do śledzenia cię. Niemniej jednak, większość sprzedawców decydujących się na tę drogę również chce dokonywać transakcji z anonimowymi kupującymi. Tak więc, płacenie gotówką nie powinno być dla Ciebie problemem.

Korzystaj z bankomatów na Bitcoin

Możesz również udać się do bankomatu Bitcoin w pobliżu swojej lokalizacji, aby kupić to cyfrowe aktywo za pomocą gotówki. Niektóre bankomaty będą nawet udzielać zniżki na opłaty transakcyjne. Jednakże, może być potrzebny kod promocyjny, aby uzyskać tę zniżkę.

Korzystanie z bankomatu do zakupu Bitcoinów anonimowo jest, być może, najlepszym podejściem. Niestety, nie każdy może uzyskać dostęp do bankomatu Bitcoin. Jeśli bankomat poprosi Cię o podanie adresu Bitcoin, zaznacz, że go nie masz. W ten sposób maszyna wygeneruje papierowy portfel. Następnie możesz użyć klucza prywatnego w papierowym portfelu, aby przenieść tokeny.

Bankomat Bitcoin nie wymaga Twojego dowodu tożsamości. Jednakże, można kupić tylko ograniczoną ilość tokenów. Co więcej, zapłacisz opłatę, aby kupić Bitcoin przez bankomat.

Użyj karty przedpłaconej

Możesz również kupić Bitcoin anonimowo za pomocą przedpłaconej karty kredytowej. I możesz dostać tę kartę w sklepie spożywczym lub supermarkecie. Gdy masz już kartę, użyj jej do zakupu Bitcoin bez identyfikacji.

Kilka zdecentralizowanych giełd akceptuje przedpłacone karty kredytowe. Platformy te łączą kupujących i sprzedających Bitcoin. Ponieważ ułatwiają one transakcje peer-to-peer, nie mają pośredników ułatwiających transakcje.

Podsumowanie

Możesz kupić Bitcoin anonimowo, jeśli nie chcesz ujawniać swojej tożsamości. Niemniej jednak metoda, którą wybierzesz, aby kupić tę kryptowalutę, zależy od tego, co jest dla Ciebie wygodne. Ale używanie gotówki jest najlepszym podejściem, ponieważ eliminuje większość problemów związanych z anonimowością.